Size yardıma hazırız : 0 312 812 00 12

Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi

Hakkımızda

Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi, ruhsal hastalıkların yanı sıra alkol ve diğer madde bağımlılıklarının tanı ve tedavisi konusunda uzmanlaşmış, 51 yataklı özel bir hastanedir. Hastanemizde şizofreni, bipolar bozukluk (manik depresyon), depresyon, panik bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk, sosyal fobi, özgül fobi, travma sonrası stres bozukluğu, somatoform bozukluklar, dissosiyatif bozukluklar, Alzheimer ve diğer tür demanslar, alkolizm ve diğer madde bağımlılıkları, internet ve kumar bağımlılığı, uyku bozuklukları, anoreksiya ve bulimiya gibi yeme bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları ve başta sınırda (borderline) kişilik bozukluğu olmak üzere kişilik bozuklukları tedavi edilmektedir.

Hastanemizin başlıca özelliği psikoterapi ağırlıklı bir yaklaşım içinde olmasıdır. Psikoterapi almaya hazır duruma gelen her hasta, yattığı sürece her gün, sertifikalı terapistler olan psikiyatrist ya da psikologlardan terapi almaktadır. Bireysel ve grup psikoterapilerinin yanında, gereken hastalara toplumsal beceri eğitimlerinin yanı sıra ilaç tedavisi (psikofarmakoterapi), elektrokonvülsif terapi (EKT), maddeden arındırma (detoksifikasyon) tedavisi, davranışçı etkinleştirme terapisi ve diğer davranışçı terapi yöntemleri uygulanmaktadır. Hastanenin kendi yayını olan çok sayıda psikiyatri ve bibliyoterapi kitabı bulunmaktadır. Terapi sürecinde, büyük ölçüde bu kitaplardan da yararlanılmaktadır.

Uygulanan tedavilerin öncesinde hastalara, MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Beier Cümle Tamamlama Testi, TAT (Tematik Algı Testi), Eğitimliler ve Eğitimsizler İçin Mini Mental Test, Bender-Gestalt Görsel-Devinsel Algılama Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Wechsler Yetişkinler İçin Zeka Testi (WAIS-R) gibi çok sayıda test, SCID-I (DSM-IV Eksen I Bozuklukları İçin Yapılandırılmış Klinik Görüşme) ve başka birçok klinik ölçek uygulanarak doğru tanı konması konusunda duyarlı davranılmaktadır.

Hastanemizde tanı ve tedavi hizmetleri “günlük paket ücreti” üzerinden hesaplanmaktadır. Bu pakete, psikiyatrik değerlendirme, fizik ve nörolojik muayene, Öğretim Üyesi danışmanlığında sağlık kurulu genel değerlendirmesi, bireysel terapi, bibliyoterapi, grup terapisi, uğraşı ve sanat terapisi, toplumsal beceri eğitimleri, psikoeğitim ve aile danışmanlığı, psikolojik testler ve ölçekler, ilaçlar, laboratuvar incelemeleri, EKG çekimi, hemşirelik bakımı, diyetisyen danışmanlığı, sabah, öğle ve akşam yemekleri, tek kişilik odada konaklama ve hastane içi toplumsal etkinliklere katılma dahildir. Yurtdışından gelen hastalar için günlük paket ücretine dahil olmayan hizmetler refakatçi, anestezili EKT, hormon vb. özel laboratuvar incelemeleri, uyuşturucu ve uyarıcı madde incelemeleri, röntgen, tomografi, kapalı ya da açık MR, EEG, ultrasonografi incelemeleri, uyku laboratuvarı incelemeleri, konsültasyon hizmetleri, özel ulaşım ve ambulans hizmetleridir.

Hastanemiz, psikiyatride uluslararası özel standartlar gereğine uygun olarak, hasta yatak katları en çok iki kat, bütün rehabilitasyon birimleri tek kat üzerine, yatay yerleşimli olarak özel inşa edilmiştir. Hasta başına 90 m2 kapalı, 500 m2 açık alanı ile dünya standartlarının da üzerinde, Türkiye’nin en büyük özel psikiyatri hastanesidir. 49 hasta yatağı, 2 yoğun bakım yatağı, 2 gözlem yatağı ve bir uyku laboratuvarı yatağı ile yedi gün, yirmi dört saat hizmet vermektedir. Eğitim, konferans ve sinema salonu, okuma odası ve kitaplığı, internet odası, spor odası, oyun odası ve elişi, resim ve uğraşı atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca şömineli salonu ve kafeteryası, kış bahçesi, şelaleli sokağı, kapalı ve açık restoranları, akvaryumu, açık havada kafeterya köşkü, bay ve bayan kuaförü ve mescidin yanı sıra hastanenin çevresinde yürüme ve koşu parkurları ile ağaçlarla kaplı çok geniş bir bahçe bulunmaktadır. Bütün odalar ve genel ortamlar klimalıdır. Bütün ortamlarda ses geçirgenliği düşük, kırılmaz camlar kullanılmıştır. Bütün hastane, güvenlik kameralarıyla, bütün bir gün denetim altında tutulmaktadır.

Hastanemizde yedi gün, yirmi dört saat acil psikiyatri hizmeti verilmesinin yanı sıra yine yedi gün, yirmi dört saat, hastanenin kendi ambulansıyla, bir doktor ve sağlık görevlisi eşliğinde ambulans hizmeti verilmekte; acil durumlarda hastalar hastaneye ambulansla getirilmektedir.

Hastanemiz, Ankara-İstanbul Anadolu (TEM) Otoyolu’nun üzerinde, kendi yerleşkesinde konumlanmıştır. Ankara, Bilkent’e yarım saat, Kavaklıdere’ye 45 dakika uzaklıktadır. Ankara, Esenboğa Havaalanı’na, çevre yolundan yarım saat, İstanbul, Ataşehir’e TEM Otoyolu’ndan yaklaşık üç saat uzaklıktadır. Ankara dİşİndan ya da yurtdışından gelen hastalar, istenirse, havaalanından karşılanmaktadır. Hastanemiz, kentin karmaşasından uzak, ancak kentin eteğinde, huzur dolu bir ortamda, ruh sağlığı tanı, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sunmaktadır.

Uluslararası özel standartlar gereğine uygun olarak, hasta yatak katları en çok iki kat, bütün rehabilitasyon birimleri tek kat üzerine, yatay yerleşimli bir psikiyatri hastanesi ve ruh sağlığı rehabilitasyon kompleksi…

Hasta başına yaklaşık 90 m2 kapalı, 500 m2 açık alanı ile dünya standartlarında, Türkiye’nin en büyük özel psikiyatri hastanesi… 49 hasta yatağı, 2 yoğun bakım yatağı, 2 gözlem yatağı ve bir uyku laboratuvarı yatağı ile yedi gün, yirmi dört saat hizmet vermektedir.

Doktorlarımız

Size yardıma hazırız : 0 312 812 00 12

We are here to help you +90 312 812 00 12