Size yardıma hazırız : 0 312 812 00 12

Psikolog
Bilge KOL

1988 yılında Ordu’da doğdu. Eğitim-öğretim hayatına Mersin’de başladı, 2006 yılına İçel Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2006-2011 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü tamamladı. 2014 yılında ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Aile Psikolojisi Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olarak uzmanlığını aldı.

Çeşitli özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli bireyler ve aileleri ile çalışan Bilge Kol, bireysel çalışmaların yanında ailelere ve özel eğitim alanında çalışanlara öğrenme süreçleri, davranış ve iletişim alanında eğitim ve seminerler vermiştir. 2015- 2017 yılları arasında özel bir kreş ve gündüz bakımevinin kuruluş müdürlüğünü üstlenmiş, aynı zamanda öğrenciler, öğretmenler ve ailelerle bireysel görüşmelere, eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmiştir.

Lisans eğitimi esnasında Mersin Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde zorunlu stajını tamamlamış, burada ruhsal hastalıklar ile ilgili kapsamlı uygulamaları (tıbbi müdahaleler ve psikoterapi uygulamaları) gözlemleme fırsatı bulmuştur. Bunun yanında çeşitli derneklerde gönüllü stajlar yapmıştır.

2011-2017 yılları arasında Prof. Dr. Gerald WEEKS’ten “İleri Düzey Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi” ve “Çocuk Gelişim ve Zeka Testleri Eğitimi” başta olmak üzere birçok eğitim almış, çeşitli kongre ve seminerlere katılmıştır. Ayrıca lisans eğitimi sürecinden başlayarak, çeşitli üniversite toplulukları ve sivil toplum kuruluşlarının yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen eğitim ve diğer organizasyonlarına hem katılımcı hem de düzenleyici olarak bulunmuştur.

2015 yılında Geştalt Terapi Derneği’nde, Prof. Dr. Ceylan DAŞ tarafından verilen Geştalt Terapi Eğitimi’nin 600 saatlik kuramsal bölümünün 300 saatini tamamlamıştır. Bunun yanında aynı derneğin eğitim ve araştırma çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği ve Geştalt Terapi Derneği üyesi olan Uzman Psikolog Bilge Kol, ileri seviyede İngilizce ve orta seviyede İspanyolca bilmektedir.

Size yardıma hazırız : 0 312 812 00 12