Size yardıma hazırız: 0 (312) 812 00 12
0 (312) 432 54 32

Acil Ambulans

0 (312) 812 00 12

Çağrı Merkezimiz

Uzm. Psk. Sema TÜRKOĞLU

Uzm. Psk. Sema TÜRKOĞLU

Psikologlarımız

Uzm. Psk. Sema TÜRKOĞLU

Psikologlarımız

Uzman Klinik Psikolog Sema Türkoğlu 1993 Yılında Ankara’ da doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitimini Ankara’ da tamamlamıştır. 2016 Yılında, Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ nden, ‘‘Majör Depresyon Hastalarında Stroop Etkisini Ölçmeye Yönelik Deney Çalışması’’ adlı bitirme teziyle lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak ’’Psikolog’’ unvanını almıştır. 2020 yılında İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olarak uzmanlığını almıştır. Yüksek Lisansını “Travmatik Yaşam Olaylarının; Psikolojik Dayanıklılık, Depresyon ve Anksiyete Belirtileri Üzerine Etkisi” adlı çalışmasıyla tamamlamıştır.


Lisans ve yüksek lisans eğitimi süresince birçok eğitimde ve sosyal sorumluluk projesinde yer alırken aynı zamanda çeşitli hastanelerde ve eğitim kurumlarında staj programlarını tamamlamıştır. İlk olarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Servisi’nde Prof. Dr. Selçuk Candarsayar’ın kadrosunda daha sonra Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği’ nde stajyer psikolog olarak çalışmalarda bulunmuştur. Bunların yanı sıra Ankara Sınav Koleji başta olmak üzere pek çok okul ve kreşte çeşitli projeler yürütmüştür. Ayrıca bir süre Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Kurum Müdürü ve Psikoloğu olarak çalışmış, bu alanda Down Sendromu, Otizm, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Mental Retardasyon gibi pek çok rahatsızlıkla çalışma imkanı bulmuştur. Farklı alanlarda da kendisini geliştirmek adına Sincan F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gözlemlerde bulunmuş olup Adli Psikoloji alanında suçlu psikolojisini inceleyen bir çalışma raporu hazırlamıştır. Ayrıca Başkent Üniversitesi Eleştirel-Yaratıcı Düşünme ve Davranış Araştırmaları Laboratuvarı’nda yürütülen çalışmalarda da görev almıştır.


Lisan ve Yüksek lisans öğrenimi süresince; Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitimi, Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R), Çocuk Projektif Testler ve Resim Analizi Uygulayıcı Eğitimi, Stanford Binet Zeka Testi, Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifikası, Oyun Terapisi, Aile Danışmanlığı Eğitimini (460 saat) almış olup Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimine de devam etmektedir. 2020 Mart ayı itibari ile Boylam Psikiyatri AMATEM Hastanesi kadrosuna dahil olarak, çalışmalarını burada sürdürmeye devam etmektedir. Ayrıca, Boylam Psikiyatri Enstitüsü Muayenehaneleri Birliği’nde bireysel psikoterapi hizmeti vermektedir. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi