Size yardıma hazırız: 0 (312) 812 00 12
0 (312) 432 54 32

Acil Ambulans

0 (312) 812 00 12

Çağrı Merkezimiz

Uzm. Psk. Elifnur BİRTÜRK

Uzm. Psk. Elifnur BİRTÜRK

Psikologlarımız

Uzm. Psk. Elifnur BİRTÜRK

Psikologlarımız

1991 yılında Ankara’da doğmuştur. Lise eğitimini Odtü Geliştirme Vakfı Özel Lisesi’nde tamamlamıştır. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olmuştur. 2014 yılında girdiği Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2018 yılında üniversite ikincisi, fakülte ve bölüm birincisi olarak mezun olmuştur. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına girmeye hak kazanarak 2021 yılında “Üniversite öğrencilerinde algılanan ebeveyn tutumları ile sosyal kaygı belirtileri arasındaki ilişkide duygu düzenleme stratejileri ve aleksitiminin aracı rolünün incelenmesi” başlıklı tezini Doç. Dr. Zeynep Tüzün danışmanlığında tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog unvanını almıştır. 

Lisans eğitimi sırasında Dr. Dilek Demirtepe Saygılı’nın Multipl Skleroz (MS) Derneği’nde yürüttüğü grup terapileri ve görüşmelere katılmıştır. Çeşitli üniversite topluluklarının çalışmalarında yer almış, 2 sene boyunca Psikoloji Topluluğu’nun başkanlığını yürütmüştür. Yüksek lisans eğitimi sırasında Doç. Dr. Sedat Işıklı süpervizörlüğünde danışan görmüştür. 

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri süresince birçok mesleki seminere ve eğitime katılmıştır. Aldığı eğitimler arasında; Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler derneğinden Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi (Kuramsal ve Beceri eğitimi), Prof. Dr. Aslıhan Dönmez’den Tanısız danışanda BDT, Prof. Dr. Kültegin Ögel’den “Motivasyonel Görüşme Teknikleri” ve “Bağımlılığa Yaklaşım Eğitimi”, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan “Aile ve Evlilik Terapisi” (1. ve 2. Düzey) eğitimleri bulunmaktadır. Lisans eğitiminin stajını Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği’nde tamamlamıştır. 2021 yılında Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde Klinik Uygulamada Psikoloji Okulu ve Nesnel Değerlendirme Eğitimi’ni (KUPO-N) tamamlamıştır. 

2021 yılının Ekim ayı itibari ile Boylam Psikiyatri Hastanesi bünyesinde Klinik Psikolog olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Boylam Psikiyatri Enstitüsü Muayenehaneleri Birliği Bilkent ve Karum merkezlerinde psikoterapi hizmeti vermektedir. İleri seviyede İngilizce bilmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Boylam Psikiyatri Hastanesi