Size yardıma hazırız: 0 (312) 812 00 12
0 (312) 432 54 32

Acil Ambulans

0 (312) 812 00 12

Çağrı Merkezimiz

Uzm. Psk. İlayda ARAS

Uzm. Psk. İlayda ARAS

Psikologlarımız

Uzm. Psk. İlayda ARAS

Psikologlarımız

Lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji bölümünde (%100 ingilizce) 2018 yılında tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Psikiyatri Kliniğindeki yataklı serviste staj yapmıştır.

Lisans eğitimi esnasında Nöropsikolojik Testler (Stroop Testi, Sayı Dizisi Öğrenme Testi, Görsel İşitsel Sayı Dizileri Testi, Çizgi Yönünü Belirleme Testi, İşaretleme Testi ve Reaven Standart Progresif Matrisler Testi) eğitimi ve süpervizyonu almıştır.

Lisans eğitimi sonrasında Türk Psikologlar derneğinden, Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WÇZÖ-IV) Eğitimi ve Süpervizyonu, Minnesota Çokyönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Çocuk Değerlendirme eğitimlerini almış ve bu testlerin uygulayıcısı ve yorumlayıcısı olmayı hak kazanmıştır.

Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerinin (BEDAM) düzenlediği Aile Danışmanlığı Eğitimini (300 saati teorik, 153 saat (30 saati süpervizyon) uygulamalı olmak üzere toplam 453 saatlik) tamamlamış ve “Aile Danışmanı” ünvanını edinmiştir. Aile danışmanlığı ünvanını edindikten sonra, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğinden Bilişsel Davranışçı Terapi Kuram ve Uygulama Temel Eğitimini (Modül I) almıştır.

2019 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesinde Tezli Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edilmiştir. Klinik Psikoloji yüksek lisans kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Başak Bahtiyar süpervizyonluğunda Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ekolünde iki dönem boyunca çeşitli psikopatolojilere sahip danışanlarla çalışmıştır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında şu an çalışmakta olduğu Özel Boylam Psikiyatri Hastanesinde staj yapmıştır.

2021 yılının haziran ayı itibari ile Boylam Psikiyatri AMATEM Hastanesi kadrosuna dâhil olmuştur. Türk Psikologlar Derneği ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesidir.

Boylam Psikiyatri Hastanesi