Size yardıma hazırız: 0 (312) 812 00 12
0 (312) 432 54 32

Acil Ambulans

0 (312) 812 00 12

Çağrı Merkezimiz

Prof. Dr. Ersin Hatice KARSLIOĞLU

Prof. Dr. Ersin Hatice KARSLIOĞLU

Doktorlarımız

Prof. Dr. Ersin Hatice KARSLIOĞLU

Doktorlarımız

Prof. Dr. Ersin Hatice Karslıoğlu, 1996 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiş ve 2001 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 2006 yılında bu eğitimini tamamlayarak psikiyatri uzmanı olmuş ve aynı yıl Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne psikiyatri uzmanı olarak atanmıştır.

2007-2008 döneminde, University of Wisconsin, Madison Sleep Center’da Prof. Dr. Ruth Benca’nın ekibiyle birlikte bir yıl boyunca uyku konusunda gözlemci araştırmacı olarak çalışmıştır. 2015 yılında aynı klinikte Başasistan unvanını almıştır. Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından yapılan Doçentlik Sınavı’nda başarı göstererek 2017 yılında Üniversite Doçenti ünvanını almıştır.

2024 yılında kamu hizmetinden emekli olarak Atılım Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na Profesör olarak atanmış ve eşzamanlı olarak Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde Psikiyatri Uzmanı olarak göreve başlamıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında Prof. Dr. Leyla Zileli’den Psikoanalitik Psikoterapi Grup Süpervizyonu, Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Kuramsal Eğitimi ve Prof. Dr. Yıldırım B. Doğan’dan “Kısa Acil Psikoterapi” eğitimlerini almıştır. Ayrıca, Dr. Ülkü Gürışık ile Psikanalitik Psikoterapi eğitimlerine ve çalışmalarına devam etmiştir.

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin “Destekleyici Psikoterapi Eğitici Eğitimi’ni” Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu’nun yönetiminde tamamlayarak Destekleyici Psikoterapi Eğiticisi olmuş ve Türkiye Psikiyatri Derneği bünyesinde düzenlenen kurslarda eğitici olarak görev almaktadır.

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalıştığı süre boyunca, “Şizofreni ve Diğer Psikotik Bozukluklar” biriminin ve “Toplum Ruh Sağlığı Merkezi”nin sorumluluğunu üstlenmiş ve psikoonkoloji alanında kanser hastaları ve onlara bakım veren bireyler üzerine araştırmalar yapmıştır.

Şizofreni, Psikotik Bozukluklar, Psikodinamik ve Destekleyici Psikoterapiler özel ilgi alanlarıdır. Başta şizofreni ve psikotik bozukluklar olmak üzere, ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan araştırma makaleleri, kongre bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.

Boylam Psikiyatri Hastanesi