Size yardıma hazırız: 0 (312) 812 00 12
0 (312) 432 54 32

Acil Ambulans

0 (312) 812 00 12

Çağrı Merkezimiz

Prof. Dr. Levent SÜTÇİGİL

Prof. Dr. Levent SÜTÇİGİL

Doktorlarımız

Prof. Dr. Levent SÜTÇİGİL

Doktorlarımız

1995 yılında Tıp Doktoru, 2003 yılında psikiyatri uzmanı oldum. 2005-2011 yılları arasında GATA Psikiyatri Anabilim Başkanlığında Öğretim Üyeliği görevinde bulundum. 2010 yılında Doçent ünvanımı aldım.

Akademik çalışmalarım, ağırlıklı olarak ilaç dışı tedaviler olan psikoterapiler üzerinedir. Psikoterapi eğitimime, asistanlığımın 3. yılında, Ankara Üniversitesinde Sn. Prof. Dr. Yıldırım B. DOĞAN’dan  aldığım “Grup Psikoterapi” eğitimiyle başladım. Uzmanlığım ve öğretim üyeliği sürecimde Sn. Dr. Elif Ülkü GÜRIŞIK‘tan “Psikanalitik Psikoterapi” eğitimi aldım. 4 yıldan uzun süren bu eğitimde, bireysel ve grup ortamında psikanaliz eğitimleri almanın yanı sıra kendisiyle birlikte hasta takip ettim (Süpervizyon aldım). Analitik Psikoterapi eğitimi sonrasında Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğitimleri için Sn. Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR’dan teorik ders ve supervizyon aldım. 

2010-2011 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Pennsylvania Üniversitesinde bulunan Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Tedavi ve Araştırma Bölümünde, Konuk Profesör (Visitor Professor) olarak çalıştım. Birimin yöneticisi olan Sn. Prof. Edna Foa’nın özellikle Obsesif Kompulsif Bozukluk ve Travma Sonrası Stres Bozuklukları için kendisinin geliştirdiği ve yapılandırdığı tedavileri mevcuttur. Geliştirdiği teknikler, tedavi kılavuzlarında ilk basamak tedaviler olarak kabul edilmektedir. Burada aldığım eğitimleri ve edindiğim tecrübeleri birçok ulusal kongrede kurslar düzenleyerek meslektaşlarımla paylaştım. Halen konuyla ilgili eğitim vermeye devam etmekteyim.

Akademik süreçte ağırlıklı olarak ilaç dışı tedaviler olan psikoterapiler üzerine çalışmış olmanın yanı sıra,  sekiz yıldan uzun bir süre GATA Uyku Araştırmaları Laboratuarında Sn. Prof. Dr. Hamdulah AYDIN ile birlikte Uyku Araştırmalarına katıldım. Kronik İnsomniayla (Uykusuzlukla) ilgili araştırmalarım dışında, “Uykusuzluğun Tedavisi”yle” ilgili birçok Ulusal Uyku Kongresinde kurslar düzenledim.

Biri yurtdışı olmak üzere 10 adet bilimsel kitapta bölüm yazarlığım ve çeviri editörlüğüm mevcuttur. 16 tanesi “A Sınıfı (SCI-E)” kapsamında olmak üzere, toplamda 35 Ulusal ve Uluslararası Dergide yayınlanmış bilimsel araştırma makalem yayınlanmıştır. 50’den fazla Ulusal ve Uluslararası kongreye konuşmacı ve kurs düzenleyicisi olarak katıldım. Halen 3 bilimsel dergide editörlük/danışmanlık yapmaktayım.

Boylam Psikiyatri Hastanesi