Size yardıma hazırız: 0 (312) 812 00 12
0 (312) 432 54 32

Acil Ambulans

0 (312) 812 00 12

Çağrı Merkezimiz

Uzm. Psk. Berk KALKAN

Uzm. Psk. Berk KALKAN

Psikologlarımız

Uzm. Psk. Berk KALKAN

Psikologlarımız

2017 yılında Ankara Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans süresince Klinik Psikoloji derslerine ağırlık göstererek Krize Müdahale ve Stres Yönetimi uygulamalı derslerini almıştır. Stres Yönetimi dersi kapsamında geliştirilen projede ve Prof. Umur Talaslı’nın Pogendorff İlüzyonu üzerine yürüttüğü akademik çalışmalarda gönüllü olarak görev yapmıştır.

Mezun olduğu yılın yaz ayında, Boylam Psikiyatri Hastanesi ve AMATEM kurumunda bir aylık gönüllü stajını tamamlamıştır. Stajı süresince hasta vizitlerine, bireysel ve grup psikoterapi seanslarına katıldı. Kurumdaki uygun görülen yatılı hastalarla REBT ekolü ile görüşmeler yaptı ve çeşitli klinik testler uyguladı.

Aynı yılın Ekim ayında Ankara’da bir özel eğitim kurumunda Psikolog olarak işe başladı. Psikolog olarak görev yaptığı süre boyunca disleksi, özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, down sendromu ve otizm spektrum bozukluğu bulunan öğrencilerle bireysel görüşmeler ve grup seansları yaptı. Bu rahatsızlıklardan muzdarip çocukların yanında aileleri ile görüşmeler yaparak bireysel psiko eğitimler verdi.

2017 Ekim ayında Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’un EABCT standartları kapsamında yürüttüğü Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimine başladı. Eğitimimin ilk teorik eğitimini tamamlayarak süpervizyon aşamasına geçmeye hak kazandı. Süpervizyon eğitimi kapsamında çeşitli psikopatolojilere sahip danışanlarla görüşerek süpervizyon vakasını sunarak mezun oldu. 2020 yılında özel bir bağımlılık rehabilitasyonu merkezinde psikolog/psikoterapist olarak görev aldı

2018 yılında İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programına başladı. 2021 yılında “İnternet oyun oynama bozukluğu ile metakognisyonların, bilişsel duygu düzenlemenin, olumsuz çocukluk dönemi yaşantılarının arasındaki ilişkilerin araştırılması” bitirme tezini sunarak mezun oldu.

Boylam Psikiyatri Hastanesi