Size yardıma hazırız: 0 (312) 812 00 12
0 (312) 432 54 32

Acil Ambulans

0 (312) 812 00 12

Çağrı Merkezimiz

Uzm. Psk. Oğuzhan DEVECİ

Uzm. Psk. Oğuzhan DEVECİ

Psikologlarımız

Uzm. Psk. Oğuzhan DEVECİ

Psikologlarımız

Klinik Psikolog Oğuzhan Deveci; Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans dönemi boyunca “Üstün Başarı Bursu” alarak 2017 yılında mezun olmuştur. Lisans stajını Olgu Psikolojik Danışma Merkezi’nde yapmıştır. Lisans mezuniyetinin ardından, aynı yıl içinde TED Üniversitesi Gelişim Odaklı Klinik Çocuk ve Ergen Psikolojisi programına kabul almıştır ve burada yüksek lisansını 2019 yılında tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Yüksek Lisans tezini çocuk işçi olarak sanayide çalışan erkek ergenlerin aile içindeki ebeveynleşme deneyimlerini incelemek üzerine tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi döneminde Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Bölümü’nde 1 yıl boyunca hem uygulayıcı hem de gözlemleyici olarak klinik stajını tamamlamıştır. Ayrıca yüksek lisans süresince Aile Terapisi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi (BDT) ve Oyun Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. Yüksek lisans dönemimde 1 yıl boyunca TED Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Biriminde çocuklar ve aileleri ile süpervizyon alarak psikoterapi seanslarını yürütmüştür. Mezuniyetinden sonra pandemi süresince “TEDU COPES” projesi kapsamında Ted Üniversitesi öğrenci ve çalışanlarına psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla yer almıştır. Ayrıca pandemi başlangıcında ve sonrasında bazı kurumlarda online olarak çocuk-ergen ve ailelerine psikoterapi hizmeti vermiştir.

Aldığı eğitim ve sertifikalar:

Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-IV) Uygulama Hakkı, Türk Psikologlar Derneği, 2019.

20. Ulusal Psikoloji Kongresi, Duygu Odaklı Çift Terapisi: Teori Değerlendirme ve Müdahaleler (Türk Psikologlar Derneği & TED Üniversitesi, 2018)

 II. Travma Sempozyumu, Çocuklar ve Ergenler: Kırılganlıktan Sağlamlığa, Türk Psikologlar Derneği, 2018.

Cinsel İstismar Mağduru Çocuklar ile Görüşme Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği – Travma Sempozyumu, 2018.

AGTE Uygulama Eğitimi, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2018.

Oyun Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu (Prof. Dr. Ferhunde Öktem), TED Üniversitesi, 2018.

Çocuk-Ergen Değerlendirme Envanterleri (İnsan Çizimi, Aile Çizimi, Bender Geştalt, Cümle Tamamlama, CAT Okul Öncesi Çocuklar için Algı Testi), TED Üniversitesi, 2017.

 Çocuklar ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Prof. Nur Serap Özer), TED Üniversitesi, 2017.

WISC-4 Wechsler Çocuklar için Zeka Testi (Prof. Dr. Serap Özer), TED Üniversitesi, 2017.

Sistemik Aile Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu (Prof. Dr. Ayşe Yalın & Doç. Dr. Ilgın Gökler Danışman).

2022 yılının Eylül ayı itibariyle Boylam Psikityatri Hastanesi bünyesinde Klinik Psikolog olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Boylam Psikiyatri Enstitüsü Muayenehaneleri Birliği Bilkent ve Karum merkezlerinde psikoterapi hizmeti vermektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Boylam Psikiyatri Hastanesi